.:: T.C.  Havsa Kaymakamlığı Resmi İnternet Sitesine Hoşgeldiniz ::.
T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

   
 Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   İlçemizden Haberler / Haber Paylaşma

 KAYMAKAM BARIŞ DEMİRTAŞ PROJELERİ DEĞERLENDİRDİ
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

             Kaymakamı Barış Demirtaş 2013 yılı Trakya Kalkınma Ajansı proje teklif çağrısı kapsamında, ilçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Köylere Hizmet Götürme Birliği, Havsa Ziraat Odası ve Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu ve Atatürk Ortaokulu'nun hazırlamış olduğu projelerin başvurusunun tamamlandığını, bu teklif çağrısı kapsamında hazırlanan farklı ihtiyaçları karşılayacak projelerin kabul edilmesi durumunda sosyal ve ekonomik hayatı olumlu etkileyecek faaliyetlerin gerçekleşeceğini belirtti.

            Teklif çağrısına sunulan projeler hakkında detaylı bilgiler veren Kaymakam Demirtaş, sözlerine şöyle devam etti,  “Havsa Ziraat Odası'nın hazırlamış ve Kaymakamlığımız Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin ortak olduğu Doğru ve Verimli Tarımın Yolu Erken Takip Siste-mi adlı proje ile ilçemizde kurulması planlanan Erken Uyarı sistemi bölgemizde bir ilk olacaktır. Ayrıca bu proje ile çiftçilerimizin daha bilinçli olarak teknolojinin tüm olanaklarından faydalanmaları sağlanacaktır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan Benim Yerim Gençlik Merkezim projesi ile ilçemizde yaşayan gençlerimizin serbest zamanlarını verimli bir şekilde değerlendirebilecekleri, sosyal  ve kültürel faaliyetlerin yer aldığı  Gençlik Merkezi  oluşturulacaktır.

            Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından başvurusu yapılan Köydeki Atıkların Toplanması ve Cevre Bilincinin Oluşturulması projesi ile Köylerde yaşayan vatandaşlarımız arasında çevre duyarlılığı yaratılacak, köylerdeki atıkları toplanarak çöp sorunu çözüme kavuşturulmuş olacaktır.

            Havsa Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu tarafından hazırlanan 'Oyunla Gel Okul Öncesine' adlı proje ile anaokulu bahçesinde okul öncesi dönemdeki çocuklara yönelik oyun alanları oluşturulacaktır.

            Atatürk Ortaokulu tarafından sunulan Engelleri Aşalım projesi ile engelli grupların toplumla bütünleşmesi sağlanacaktır. Kayamakam Barış Demirtaş başvurusu yapılan 5 proje ile toplumun farklı kesimlerinin ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflediklerini de dile getirdi. Projelerin hazırlanma çalışmaları esnasında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti.

   İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Saltıkoğlu 2013 teklifleri kapsamında Avrupa Birliği, Trakya Kalkınma Ajansı ve IPA Sınır Ötesi İşbirliği programlarına Kaymakamlık ve Milli Eğitim Müdürlüğü eşgüdümü ile dikkate değer sayıda başvurunun gerçekleştiğini ve başvuruların gerçekleşmesi durumunda, farklı konuları ele alan projelerin ilçemize önemli bir katma değer sağlayacağını belirtti. Saltıkoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Yürürlükte olan üç projemiz yer almaktadır. Bu projelerimiz Leonardo Da Vinci (Şehit Öğretmen Mehmet Birol Kız Teknik ve Meslek Lisesi), Comenius Çoklu Okul Ortaklığı (Atatürk Ortaokulu) ve IPA Sınır Ötesi İşbirliği (İlçe Ortaöğretim Kurumları) programları kapsamında yürütülmektedir. 2013 yılı başvuru kapsamında ise on iki adet projemiz yer almaktadır.

Bu projelerimiz de Leonardo Da Vinci, Comenius Çoklu Okul Ortaklığı ve Grundtvig programları kapsamındadır. Bu bağlamda yürürlükte olan üç adet ve başvurusu tamamlanan on iki adet olmak üzere toplam on beş projeye sahip bulunmaktayız. Öte yandan, IPA Sınır Ötesi İşbirliği Programları 3. Teklif Çağrısı kapsamında proje başvuru hazırlıklarımız ARGE birimimiz tarafından hızla yürütülmektedir.

Sıra No

Proje Sahibi

Proje Adı

Proje Türü

1

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Kırsal Bölgelerde Sektörel Bazlı Yetişkin Eğitimi

Grundtvig

2

Şehit Mehmet Birol Kız Meslek ve Teknik Lisesi

İnternet Güvenliği

Leonardo Da Vinci

3

Şehit Mehmet Birol Kız Meslek ve Teknik Lisesi

Akıllı Bina Otomasyonlarında Beceri Eğitimi

Leonardo Da Vinci

4

Abalar Ortaokulu

Tarihi ve Kültürel Mirasın Korunması ve Öğretilmesi Yoluyla işbirliği ve Hoşgörünün Geliştirilmesi

Comenius Çoklu Okul Ortaklığı

5

Sokollu İlkokulu

Enerji İçin Savaşma, Gelecek İçin Savaş

Comenius Çoklu Okul Ortaklığı

6

Şahika Erkut Anadolu Lisesi

Düğünlerimiz

Comenius Çoklu Okul Ortaklığı

7

Hasköy İlköğretim Okulu

Savaşa Hayır, Oyuna Evet

Comenius Çoklu Okul Ortaklığı

8

Cumhuriyet İlköğretim Okulu

Doğanın Sınırları Yok

Comenius Çoklu Okul Ortaklığı

9

İlçe Ortaöğretim Kurumları

Havsa Genç Gönüllüler Girişimi

Gençlik Projesi 1.2.

10

Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu

Oyunla Gel Okul Öncesine

Trakya Kalkınma Ajansı

11

Atatürk Ortaokulu

Engelleri Hep Birlikte Aşalım

Trakya Kalkınma Ajansı

12

Sosyal Yardımlaşma Vakfı

Halk Eğitim Merkezi

Benim Yerim Gençlik Merkezim

Trakya Kalkınma Ajansı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

 


Bu içerik toplam 507.950 kez gösterildi, Site toplam 909.962 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 32 kişi geziyor.
       

          
          

         

T.C. Havsa Kaymakamlığı-Fatih Caddesi Hükümet Konağı Kat:3 Havsa / EDİRNE
Tel: 0284 336 10 07 / 336 10 50 - Fax: 0284 336 11 00 | E-Posta: hkaymakamlik@havsa.gov.tr